Almanya’nın bazı bölgelerinde Çarşamba gecesi etkili olan şiddetli yağış ve fırtına hayatı felç etti. Özellikle Ren-Main bölgesinde sokakları ve bodrumları sular altında bıraktı. Frankfurt havalimanı su altında kaldı, çok sayıda uçuş iptal edildi.

Frankfurt Havalimanı sözcülüğünden yapılan açıklamada, aprona biriken su nedeniyle çok sayıda uçuşun iptal edildiği, bazı uçuşlarda gecikme yaşandığı belirtildi. Açıklamada bazı uçakların başka havalimanlarına yönlendirildiği kaydedildi.  Frankfurt Havalimanı'nın metrekare başına 60 litreye kadar yağış aldığı aktarıldı.

Bir havaalanı sözcüsü, havaalanında yer hizmetlerinin iki saatten fazla süreyle tamamen durdurulduğunu söyledi. Havalimanında dün gece gerçekleşmesi beklenen yaklaşık 70 uçuş da yapılamadı.

Frankfurt itfaiyesi, birçok metro, banliyö treni ve tramvayın seferlerinin gerçekleştirilemediğini açıkladı. Sachsenhausen güney istasyonu tamamen su altında kaldı. Metro trafiği tamamen durduruldu ve U1, U2, U3 ve U8 hatlarındaki seferler Perşembe sabahı tekrar başlatılabildi. 

Baden-Württemberg, Rheinland-Pfalz ve Thüringen eyaletlerinde de aşırı yağış ve fırtına nedeniyle hayat olumsuz etkilendi. Çok sayıda itfaiyeci ev, sokak ve alt geçitlerdeki suyu tahliye etmek için sabaha kadar çalıştı.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş