Almanya Salı gecesinden beri fırtınaya teslim oldu. Ülkenin bazı bölgelerinde şiddetli yağış ve fırtına etkili oldu. Almanya Meteoroloji Servisi (DWD) fırtına ve sel alarmı verdi ve bu durumun Cuma gününe kadar devam edeceğini duyurdu.

Bu geceden itibaren şiddetli yağmur, dolu ve fırtına beklendiği belirtilen uyarıda, ani sel baskınlarının olabileceği belirtildi.  

Meteoroloji Servisinin açıklamasına göre bu sabah ülkenin kuzeydoğusundan, doğuya doğru hareket eden şiddetli gök gürültülü sağanak yağışları görülecek. Rüzgar hızı saatte 70 kilometreye kadar çıkacak. 

Ülkenin güneybatı kesimleri de ayrı bir fırtına dalgasına girecek. Bu bölgede fırtınanın şiddetinin saatte 75 kilometreye kadar çıkabilir. Günün ikinci yarısında fırtına şiddetini biraz azaltsa da gece saatlerinde yeniden kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışı görülecek ve rüzgarın şiddeti saatte 95 kilometreye kadar çıkacak. 

Perşembe günü fırtınanın özellikle Thüringen, Saksonya Anhalt, Bavyera, Rheinland Pfalz, Saarland, Berlin ve Brandenburg’da etkili olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar şiddetinin ise yer yer saatte 100 ila 130 kilometreye kadar çıkacağı düşünülüyor. 

©Sonhaber.eu 
Fotoğraf: Alicia - Pixabay

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.