Almanya’da geçtiğimiz dönem içerisinde uygulamaya giren Vatandaşlık Parası (Bürger Geld) ile ilgili önemli bir karara imza atıldı. Eyalet Meclisi’nde alınan karar uyarınca, Bürgergeld alan ve kendisine iş teklifinde bulunulan kişi bu teklifi kabul etmezse, 2 ay boyunca Bürgergeld yardımı alamayacak.

FDP Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Christoph Meyer yaptığı açıklamada, artık işbirliği yapmayan ve makul iş tekliflerini reddeden bireylerin destek alamayacağını vurguladı.

Almanya’da şu anda, 5 milyonun üzerinde kişinin Bürgergeld maaşı aldığı belirtiliyor. Eyalet Meclisinde alınan kararın bu kişilerin sayısını azaltacağı tahmin ediliyor. 

Yeni yaptırımın bütçeyi yılda yaklaşık 170 milyon euro rahatlatacağı öngörülüyor. 

Avrupa genelinde eş zamanlı olarak 24 saatlik hız kontrolü gerçekleşecek Avrupa genelinde eş zamanlı olarak 24 saatlik hız kontrolü gerçekleşecek

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.