Sabah gazetesinin haberine göre, Almanya'nın Ludwigsburg kentinde yaşayan Ayşegül Çalar ile Metin Ali Demir'in Alara ismini verdikleri bebekleri, doğumdan iki saat sonra aileden alınıp koruyucu aileye verildi. Çocuğunu bir kez bile emziremediğini söyleyen anne, "Sadece iki saat görebildiğim yavrumu benden kopardılar. Çocuğumu alıp koruyucu aileye verdiler. Perişan durumdayız. Ne olur bize yardım edin" dedi.

Emziremeden elinden aldılar
Her gün gözyaşı döktüğünü ifade eden Çalar, "Alara 13 Temmuz günü doğduktan sonra gelip bebeğin sağlığını kontrol edeceğiz diyerek benden aldılar. Şehirdeki başka bir çocuk hastanesine götürmüşler. Ameliyatlıydım ve ayağa kalkamıyordum. Eşim bebeğimizi almaya gittiğinde göstermemişler. Kızımı bir kez bile emziremeden elimden zorbalıkla aldılar" şeklinde konuştu.

Kıyafetlerine sarılıp ağlıyor
Çalar, "Kızıma kavuşmak isterken, 1 Ağustos'taki duruşmada mahkeme, Alara'nın gençlik dairesinde kalması ve haftada bir saat görmemiz yönünde karar verdi" dedi. Doktorların sütünün kesilmesi için ilaç verdiğini de anlatan Çalar, "Bir annenin yeni doğan bebeğini emzirememesinin acısını ancak anneler anlar. Onu çok özlüyorum. Her akşam kıyafetlerine sarılıp ağlıyorum" diye konuştu.

Hukuki değil
Ailenin avukatı Bülent Döger, bebeğin doğar doğmaz alınmasının hukuki olmadığını belirtti ve karara itiraz edeceklerini söyledi. Döger, "Aile maddi problemler yaşayabilir. Bu normaldir. Gençlik Dairesi burada çok daha farklı davranabilirdi. Veli çocuk kurumu bünyesinde gözetim altında kalabilirlerdi" dedi.

Ayşegül Çalar

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.