Bu hafta Cuma günü Stuttgart'ın güneyindeki Reutlingen şehrinde aşırı dolu yağışı tüm kenti felç etti. Şehir yaz ortasında kış manzarası ile kaplandı. Bir anda ortalığı beyaza boyayan dolu yağışı şaşkınlık yarattı.

Bölgeden alınan bilgiye göre dolu taneleri nedeniyle kopan yapraklar, su drenaj kanallarını tıkadı ve dolu taneleri hızla birikmeye başladı. Şehrin bazı bölgelerinde dolu yığınlarının 30 santimetreye kadar yükseldiği belirtildi.

Yaklaşık 300 itfaiye erinin sokakları temizlemek için görevlendirildiği bölgede 100’den fazla ihbar alındığı belirtildi. Bazı bölgelerde sokaklarda biriken dolu yığınlarını temizlemek için buldozerler çalıştırıldı.

Alman meteoroloji enstitüsü bu tür bir dolu yağışının beklenebilecek bir durum olduğunu ancak yağışın yavaş bir şekilde kalabalık bir şehrin üzerinden geçmesi nedeniyle aşırı birikim yarattığı ve bunun  olağandışı olduğunu açıkladı. 

Sosyal Medya'da paylaşılan görüntüler:

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş