Bavyera Sınır Polisi, sınır güvenliğini artırmak için yeni teknoloji sistemlerini kullanmaya başladı. Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Bavyera ve Avusturya arasındaki Neuhaus/Schärding sınırında "göçmen dedektörü" adı verilen bir cihazın kullanıldığını duyurdu. Bu cihazın normalde cezaevlerinde kullanıldığı belirtildi.

Bakanın yaptığı açıklamaya göre bu dedektör, şüphelenilen araçların dış cephesine yerleştirilerek, içerideki insanların kalp atışlarını 2-3 dakika içinde tespit edebiliyor. Tespit edilen bu kişiler küçük bir ekranda çizgi şeklinde görülüyor. Bu teknoloji sayesinde polislerin araçların içini detaylı aramasına ve örneğin kamyonların yükünü boşaltmasına da gerek kalmıyor. 

Alman basınında yer alan haberlere göre ülkenin özellikle güneydoğu sınırlarında yasa dışı göçmen akınında ciddi bir artış yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl Bavyera sınır polisinin, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya sınırlarının yanı sıra Münih ve Nürnberg havalimanlarında 4 bin 667 yasa dışı girişi engellediği belirtiliyor.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.