Almanya, Türkiye’den yapılan kısa süreli Schengen vizesi sisteminde değişiklik yaptı. 18 Mart 2024 tarihi itibariyle yürürlüğe giren yeni sistem başvuru sahiplerine daha fazla kolaylık sağlayacak.

İki aşamalı sistem, randevu almak için telefon ederek, uzun süre beklemeyi de ortadan kaldıracak.

Avrupa genelinde eş zamanlı olarak 24 saatlik hız kontrolü gerçekleşecek Avrupa genelinde eş zamanlı olarak 24 saatlik hız kontrolü gerçekleşecek

İki aşamalı sistem nasıl işliyor?
Yeni sisteme göre başvuru yapacak olan kişi öncelikle Alman Dış Temsilciliği'nin Türkiye'deki randevu bekleme listesine kaydolması gerekiyor. Kayıt yapıldıktan sonra başvuru sahibine bir onay e-postası gönderiliyor.

İkinci aşamada, bekleme listesindeki kayıt sırasına göre başvuru sahiplerine randevu veriliyor. Randevu günü ve saati iDATA tarafından e-posta aracılığıyla başvuru sahibine gönderiliyor. 

Başvuru sahibi iDATA’dan gelen e-postayı 48 saat içinde onaylaması gerekiyor. Başvuru sahibi onay esnasında iDATA hizmet ücretini de kredi kartıyla, online olarak ödüyor. 

Belirtilen 48 saatlik zaman diliminde onaylanmayan veya ödemesi yapılmayan randevular iptal ediliyor. Bu durumda başvurunun en baştan, yeniden yapılması ve bekleme listesine kayıt olunması gerekiyor. 

Daha fazla bilgi ve detaylar için Alman Dış Temsilciliği'nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.