Hollandalı tur operatörlerinin büyük ilgi gösterdiği Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı'nın resmî açılışı dolayısıyla THY standında düzenlenen resepsiyona, Türkiye Cumhuriyeti Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, Lahey Kültür ve Tanıtma müşaviri Pınar Bilgen Ermiş, Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ersoy, THY Hollanda Müdürü Şerafettin Ekici, firma temsilcileri ile Türk STK temsilcileri, işverenler ve Türkiye’den davetliler katıldı.

Dünyanın önde gelen turizm fuarlarından biri olan ve her yıl Ocak ayında açılan Turizm Fuarı, Utrecht Jaarbeurs gösteri merkezinde medya ve acentelere yönelik tanıtım THY standı önünde pasta kesilerek kokteyli ile başladı.

Normal ziyaretler için 11-14 Ocak arası hizmet sunacak olan fuar, pandemi sonrasında Hollandalı turistlerin yoğun ilgisine maruz kalacak gibi görünüyor.

Urtecht Turizm Fuarı 01

T.C. Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği'nin verdiği bilgiye göre, bu yıl düzenlenen fuara Türkiye eksenli 25'in üzerinde firma katılım sağladı.

THY Standında kesilen pasta ile başlayan fuarda Büyükelçi Selçuk Ünal basın mensuplarının Gazeteciler Günü'nü kutlayarak yaptığı açıklamada Utrecht Turizm Fuarı'nın, Türkiye'nin çok önem verdiği fuarlardan biri olduğunu belirtti. Hollanda’nın Turizm konusunda en büyük destinasyonlardan biri olduğunu vurgulayan Büyükelçi Ünal "Geçen yıl bir milyonu aşkın Hollandalı dostumuzu ülkemizde ağırladık. Bu yıl da bu rakamlar gün be gün artmakta" dedi. Daha sonra Büyükelçi Ünal ve davetliler standları gezerek tur operatörlerinden bilgi aldılar.

Orka Hotels CEO’su Ertan Torunoğulları, “Fuarın ilk günü olması nedeniyle gerçekten şu anda gördüğümüz katılım iyi inşallah bu 2024’e ülkemize turizmcilere çok iyi yaşayacağını ve iyi bir sezon olacağını bekliyoruz hayırlısı olsun yarın normal halka misafirleri açılıyor bugün resmi protokol tarafı yapılıyor ama bugüne baktığımızda demek ki yarın daha iyi olacak bu sezon iyi bir sezon olacağına inanıyorum. Orka otel olarak Hollanda‘daki Hollandalılara Türklere bir mesajınız var mı yani özellikle Fethiye Bodrum’a orayı tercih edin, çünkü bizim tabii ki şirketimizin ana merkezde yurtdışında Hollanda’da olması İngiltere’de olmasını da büyük etken biz misafirlerimize bekliyoruz. Sizi yeni sürprizler bekliyor. Orka yeni sürprizlerle yeni yatırımlarla misafirlerimizi dostlarımız arkadaşlarımız bekliyoruz” dedi.

Utrecht Turizm fuarının en çok ilgi çeken standları Marmaris, Fethiye, Bodrum ve Corendon oldu.

Urtecht Turizm Fuarı 03

Haber: Mustafa Koyuncu 
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş