Yaklaşık 20 yıl önce Almanya’nın Köln kentinde kurulan eski adı ile UETD ( Union of European Turkish Democrats ) yeni ismi ile UID  (Union of International Democrats), geçtiğimiz dönem içerisinde genel başkanını değiştirdi. Şimdi de UID Hollanda başkanlığına yeni isim seçildi.

UID Bölge Başkanı Hasan Tekten’in istifası sonrası boşalan bölge başkanlığı koltuğuna hangi ismin geleceği ise bu hafta düzenlenen genel kurul toplantısında belli oldu. Tekten’in yerine Ertuğrul Kurt getirildi.

Aslan: Zor bir görev ancak üstesinden rahatlıkla gelecektir
Ocak ayında UID Genel Başkanı olarak göreve başlayan Kenan Aslan yapılan Bölge Kurulu toplantısı ve Başkanlık seçimi ile ilgili Sonhaber.eu’ya yaptığı açıklamada, UID Hollanda eski Bölge Başkanı Hasan Tekten’e yaptığı çalışmalarından dolayı teşekkür ve tebriklerini ilettiğini belirtti.

UID Kenan Aslan

Aslan; yeni başkan Ertuğrul Kurt’a da önündeki zor görev için de şunları dile getirdi: “Hollanda bölgesi her zaman için çok çalışkan, çıtayı her zaman yüksek tutmuş olan bölgelerimizden biriydi. Dolayısıyla Ertuğrul başkanımızın işi kolay gözükse de aslında daha zor. Çünkü çıtası her zaman yüksek olan bölgede daha fazla çalışması gerekiyor ki o çıtayı daha ilerlere götürebilirsin. Ama ben kendisinin özellikle teşkilatta geçirdiği 10 seneye yaklaşık görev almasından dolayı bunu yapabileceğine inancım olduğunu ilettim.”

Kendi döneminde başlatılan bir uygulama ile yeni seçilen Bölge Başkanına bir hediye takdim ettiklerini belirten Kenan Aslan, Kurulda yapılan bu takdimde içinde İstiklal Marşımız, Bayrağımız ve Kur'an-ı Kerim’in bulunduğu bir hediyeyi Ertuğrul beye takdim ettiklerini dile getirdi. Aslan, “Bu hediyeyi takdim ederken de şu mesajı kendisine ilettim. Kendisine; önümüzdeki dönemde yapacağı her bir faaliyette, her bir çalışmada İstiklal içinde olması, bayrağımız ve Kur'an bilinciyle hareket etmesi gerektiğini hatırlatmış oldum. “

Kurt: Önceliğimiz ailelerinden alınan çocuklarımız
Ertuğul Kurt ise Bölge Kurulu Toplantısı sonrasında Geleneksel İftar yemeği programında yaptığı konuşmada, tüm misafir ve davetlilere teşekkürlerini iletti “İçerisinde bulunduğumuz bu rahmet ve bereket ayının hürmetine, Gazze ve Doğu Türkistan başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan zulümlerin sona ermesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

UID  Ertugrul Kurt

Kurt ayrıca Başkanlığa seçilmesinden ötürü bölge kuruluna katılan herkese teşekkür etti “Gece gündüz demeden teşkilatımız için vaktini, enerjisini, yüreğini ortaya koyan teşkilatımızın her bir ferdine, görev yapmış bölge başkanlarıma, her bir şubesine, şube başkanlarımıza, kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza hassaten şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

UID Hollanda olarak önümüzdeki dönemde yapılacaklar konusunda da açıklamalarda bulunan Kurt, önemle üzerinde durulacak konuların başında ailelerinden alınarak farklı ailelere verilen çocuklar olacağını dile getirdi. 
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Utrecht’te 23 Nisan Çocuk Bayramı coşkusu yaşandı Utrecht’te 23 Nisan Çocuk Bayramı coşkusu yaşandı

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.