banner124
banner112

Erzurum, Kırkpınar'a rakip olmaya hazırlanıyor

banner94

ERZURUM (AA) - YUNUS OKUR - Erzurum, farklı ülkelerden yaklaşık 700 sporcunun katılımıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası

SPOR 17.08.2016, 11:37 17.08.2016, 11:37
Erzurum, Kırkpınar'a rakip olmaya hazırlanıyor
banner119


ERZURUM (AA) - YUNUS OKUR - Erzurum, farklı ülkelerden yaklaşık 700 sporcunun katılımıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası Altın Kemer Karakucak Güreşleri ile Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne rakip olmaya hazırlanıyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Uluslararası Altın Kemer Karakucak Güreşleri için 5 bin kişilik Güreş Arena yapılarak, organizasyona Türkiye ve farklı ülkelerden yaklaşık 700 sporcu davet edildi.

Kentte, 19-21 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek büyük organizasyonla Erzurum, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne rakip olmayı amaçlıyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sportif AŞ Genel Müdürü Ahmet Dal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güreş sporunun kentte ilgiyle takip edildiğini söyledi.

Büyükşehir belediyesi olarak güreşte başarılı sporcular yetiştirdiklerini belirten Dal, şöyle konuştu:

"Büyükşehir belediye başkanımız Mehmet Sekmen göreve geldiği günden bu yana Erzurum, sporda altın dönemini yaşıyor. Hem spor organizasyonları hem sporcu yetiştirme hem de tesisleşme anlamında büyük çalışmalar yapılıyor. Bu yıl ilimizde 19-21 Ağustos tarihlerinde Uluslararası Altın Kemer Karakucak Güreşleri'nin üçüncüsünü düzenleyeceğiz. Bunun için Erzurum'a kazandırılan 5 bin kişilik Güreş Arena'nın inşaat çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 200 kişilik ekip inşaatta çalışma yürütüyor. Çalışmalar 3 gün içinde bitirilerek organizasyona yetiştirilecek."


- "Erzurum da karakucakta marka olacak"


Sporun, ilin ve ülkenin tanıtımı için vazgeçilmez olduğunu belirten Ahmet Dal, Erzurum'u Türkiye ve dünyaya güzel tanıtmak için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını anlattı.

Dal, "Edirne'nin Kırkpınar Yağlı Güreşleri var. Çok köklü bir organizasyon. Ama Erzurum'u da karakucakta bir marka haline getirmek için uğraşıyoruz. Güreş, Erzurum'da sevilen, çok popüler bir spor. Tesisin ilimize kazandırılmasında başkanımız Sekmen ve genel sekreterimizin büyük emekleri var. Marka bir organizasyonla marka bir tesisi şehrimize kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.


- "Erzurum güreşe doyacak"


Organizasyona Türkiye ve farklı ülkelerden yaklaşık 700 sporcuyu davet ettiklerini dile getiren Dal, şenlik havasında geçecek güreşlere tüm halkın davet olduğunu belirtti.

Ahmet Dal, "Erzurum iki gün boyunca güzel bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Erzurum güreşe doyacak. Ata sporumuz güreşin gelişmesi için tesisleşme ve sporcu yetiştirme anlamında elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz." şeklinde görüşlerini aktardı.

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@