Hollanda’da başta Schiphol olmak üzere Rotterdam, Eindhoven ve Maastricht’teki havalimanlarında yapılan güvenlik taramaları hızlanıyor. Artık tarayıcının içine girip ellerimizi havaya kaldırarak durmamıza gerek kalmayacak. Ayrıca tarama süresi de 3 saniye sürecek.

Hollanda'da 4 sağ partili koalisyon ülkede neleri değiştirmeyi planlıyor? Hollanda'da 4 sağ partili koalisyon ülkede neleri değiştirmeyi planlıyor?

Schiphol Havalimanı güvenliğinden sorumlu Hollanda Askeri Polisi tarafından yapılan bir açıklamada, alandaki güvenlik taramalarının yerleştirilen yeni tarayıcılar sayesinde çok daha kısa sürede gerçekleştirileceği belirtildi. 

Algemeen Dagblad gazetesinde yer alan habere göre yeni tarayıcılar yolcuların yasaklı bir eşya taşıyıp taşımadığını da eskisinden çok daha iyi ve isabetli kontrol edebiliyor. Bu durum askeri polisin yolcuları bir kez daha üst araması yapması gereksinimini de azaltıyor.  

Haberde; Schiphol yönetiminin şuanda 53 yeni tarayıcı satın alındığı ve yaz döneminden önce de 25 tarayıcının daha alınacağı belirtildi. Schiphol’ün yönetiminde olan Rotterdam, Eindhoven ve Maastricht Havalimanlarında da yakın zamanda bu tarayıcılardan kullanılmaya başlandığı aktarıldı.

Bilindiği üzere bu hafta Cuma günü Mayıs tatili başlıyor ve Schiphol havalimanı 80 bin yolcu bekliyor. Başka bir değişle yeni kurulan tarayıcıların da ilk büyük denemesi yapılmış olacak.Gazeteye göre, önceki yılların ve uzun kuyrukların aksine, artık bagaj işlemleri için de yeterli personel işe alınmış durumda.
©Sonhaber.eu

Fotoğraf: Video screenshot

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.