Almanya ve Avrupa'nın farklı şehirlerinden gelen motosiklet tutkunları, sezon açılışını Fatih Camii’nde yaptı ve düzenlenen hayır çarşısından elde edilen geliri de depremzedelere gönderdi. 

Yaklaşık 250 motosiklet sürücüsünün bir araya geldiği sezon açılışına; DİTİB’den Köln Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara, Yönetim Kurulu Üyesi ve Köln Bölge Birliği Başkanı Adem Onur ile Özel Kalem ve Koordinasyon Müdürü Alaattin Salçık katıldı. 

Almanya duran 02

Dini Danışma Kurulu Başkanı Kara ve Yönetim Kurulu Üyesi Onur, “Rabbim yolunuzu açık eylesin, kaza bela göstermesin inşallah” diye dua ederek, motosiklet sürücülerine “Sizi bekleyen aileleriniz var.” diyerek motor kullanırken dikkatli ve duyarlı davranmaları, güvenli hızda seyir etmeleri konusunda da tavsiyelerde bulundu.

Almanya duran 02

Düren DİTİB Fatih Camii din görevlileri Şenol Durmuş ve Bünyamin Akdağ tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve merasim duası ile sezon açılışı yapıldı. 

almanya duran 05

Dernek başkanı Necdet Cebeci, hem depremzede kardeşlerimize destek olmak hem de farklı etkinliğe vesile olan motosiklet sürücülerine teşekkür etti. 

Cebeci, “Fiziki imkânı uygun cemiyetimizde her yıl geniş katılımlı etkinlikle açılış sezonunun derneğimizde yapılmasından memnuniyet duyarız” dedi. 

Her yıl farklı yerde planladıkları sezon açılışının, bu yıl Düren DİTİB Fatih Camii'nde düzenlemelerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden motosiklet kullanıcıları derneği başkanı Zeki Koman ise, “Bu yıl sezonumuzu hem dualarla açtık hem de depremzede kardeşlerimize destek verdik. İki güzelliği bir arada yaşadık. Bu imkânı bize sunan ev sahibi Fatih Camii yöneticilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Almanya duran 04

Depremzedelere destek amaçlı düzenlenen hayır çarşısına ve farklı hacimlerdeki motosikletlere yoğun ilginin olduğu etkinlikte, elde edilen gelirler depremzedelere bağışlandı.

©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.