İstanbul da 3 yaşına girmeden ilk sergisini açan Asil Aksoy şimdi de Amsterdam 'da. Merakla beklenen "Ben yetişken bir ressamım" sergisi Hollanda'da da büyük bir şaşkınlık ve ilgi ile karşılandı. 

Daha 3 yaşına yeni giren Asil Aksoy 2 yaşından itibaren yaptığı tabloları kendine özgü uslubu, yorumu ve benzersin tarzıyla sanat dünyasına tanıttı.

Sergiye Hollandalı ve Türk sanatçı ve sanatseverlerin yanı sıra T.C. Amsterdam Başkonsolosu  M. Burak Ersoy, sivil toplum örgütleri yöneticileri ve işadamları katıldı. 

Serginin açılış kokteylinde Amsterdam Başkonsolosu  M. Burak Ersoy ve Amsterdam Yunus Emre Endtitüsü Müdürü Adil Akaltun birer konuşma yaptı. Ersoy ve Akaltun konuşmalarında küçük ressama ömür boyu başarılar diledi, anne ve babasını böyle bir sanatçıyı küçük yaşta keşfettikleri için tebrik etti.

Sergi 1-5 Haziran tarihleri arasında Amsterdam’daki Yunus Emre Enstitüsünde ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Asil Aksoy sergi 02Asil Aksoy sergi 01

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.