Hem tatil hem de kurban bayramını memleketlerinde geçirmek için kapıkule sınır kapısından yurda giren gurbetçilerin yoğunluğu artıyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Haziran’dan bu yana 28 bin 325 araçla, 100 bin 543 gurbetçi ülkeye giriş yaptı.

DHA’nın haberine göre bayram öncesi Edirne'den, Bulgaristan'a açılan, Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapıları ile Yunanistan'a açılan İpsala ve Pazarkule gümrük kapılarından 1 milyona yakın gurbetçinin ülkeye giriş yapması bekleniyor.

Sınır kapısına gelen gurbetçiler hem anavatana ayak basmanın hem de yakınlarını görecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Sınır kapılarından canlı görüntü
Karayolu ile memlekete giden gurbetçilerin, Türkiye’deki sınır kapılarının yoğunluğunu canlı izleyebileceği mobese sistemi yeniden hizmete açıldı. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Kapıkule, İpsala, Pazarkule, Hamzabeyli ve Dereköy Sınır kapılarındaki  mobese görüntülerine ulaşabilmek ve konu ile ilgili detaylı bilgi almak için bu habere bakabilirsiniz. 

©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.