Edirne KApıkule Sınır Kapısında, Avrupa’dan tatilini geçirmek için ana vatana gelen Türk vatandaşlarına yönelik hazırlıklar tamamlandı. Edirne Valisi Yunus Sezer, gümrük kapılarında ilave personel görevlendirildiğini duyurdu. Pasaport kontrol noktalarının artırıldığını belirtti. Kapıkule'de uzun kuyruklar olmayacağı ve geçişlerin hızlı olacağı öngörülüyor.

Türkiye'ye gelişlerinin yavaş yavaş başladığını belirten Vali Sezer, Kapıkule Sınır Kapısı başta olmak üzere diğer sınır kapılarında ilave tedbirler alındığını dile getirdi.

Sınır kapılarında geçişlerin sorunsuz yaşanması için ilgili kurumların çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Sezer, “Gurbetçilerimiz artık yavaş yavaş ülkemize girmeye başladılar bununla ilgili olarak hem Kapıkule'den hem de diğer kapılarımızdan gurbetçilerimizin ve vatandaşlarımızın ülkemize rahat bir şekilde giriş yapabilmeleri için gerekli tedbirleri aldık. Emniyet tedbirlerimiz yoğunluğa göre ayarlanıyor. Gümrük Bölge Müdürlüğümüz gerekli çalışmaları yapıyor, ilave personel görevlendirmeleri de dahil olmak üzere hem emniyet boyutunda hem de gümrük boyutuyla önlemler alınıyor.” dedi.

Avrupa’nın en tehlikeli suç örgütleri içerisinde Türkler kilit pozisyonda Avrupa’nın en tehlikeli suç örgütleri içerisinde Türkler kilit pozisyonda

Vali Sezer geçen günlerde katıldığı bir başka toplantıda da gurbetçilerimizin sınır kapısında bekleme sürelerini en aza indirmek amacıyla girişte 12 olan pasaport kontrol noktasının 14’e, çıkışta 8 olan kontrol noktasının da 14’e yükseltildiğini belirtti. Ayrıca Bulgaristan ile görüşmeler yapılarak komşu ülkenin saatte kabul ettiği araç sayısının artırıldığını sözlerine ekledi.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.