Almanya'dan Paris'e giden Romanyalı kamyon şoförü, 50 yaşındaki Gheorghe Tibil’in ölümüne neden olan olayın sır perdesi aralanıyor. 

Namen savcılığından yapılan açıklamaya göre, Cuma gecesi Héron (Luik bölgesi) ve Andenne (Namen bölgesi) arasındaki E42 otoyolunda meydana gelen olayla ilgili olarak ikisi çocuk, üçü17-18 yaşlarında toplam beş genç tutuklandı. Olay kasıtlı adam öldürme olarak değerlendiriliyor.

Kamyon şoförü anında can verdi

Memlekete gitmek için aracı ile yola çıkacak gurbetçilere tasarruf tüyoları Memlekete gitmek için aracı ile yola çıkacak gurbetçilere tasarruf tüyoları

kamyon şoförü

Cuma gecesi meydana gelen olayda E42 karayolunda bir köprüden atılan kanalizasyon mazgalı, o sırada yoldan geçen kamyonun ön camından içeri girerek şoförü öldürmüştü. O sırada yan koltukta uyuyan şoförün karısı olayın şokunu atlatmadan kamyonu güvenli bir şekilde durdurdu. Kadın olaydan yara almadan kurtuldu. Birkaç kilometre arkalarından başka bir araçla gelen oğlu, yardım ekiplerine haber verdi.

Şüphelilerden biri kendi teslim oldu
Savcılık açıklamasında, yaşı küçük olan şüphelilerden birinin polise giderek ihbarda bulunduğu ve diğer şüphelilerin isimlerini verdiği belirtildi. Yakalanan beş şüphelinin de Andenne'den olduğu aktarıldı. Olayda kimin hangi rolü üstlendiği bilinmiyor. Kesinleşen bir bilgi olmamakla birlikte, gençlerin olay öncesi gülme gazı kullandığı iddia ediliyor.

Olay kasıtlı adam öldürme olarak değerlendiriliyor. Namur savcılığı dün kanalizasyon ızgarasının bir kemere bağlı olduğunu doğruladı. Fail ya da failler, ızgaranın kamyonun ön camına çarpmak için tam olarak doğru yükseklikte olmasını önceden planlayarak sağlamış olabileceğini belirtti. 

Bölgede daha önce de kanalizasyon ızgaralarının kaybolduğu ve birkaç gün önce de yola atılmış kanalizasyon ızgarası şikayeti alındığı belirtiliyor.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.