Hollanda’daki meslek okullarında sınıfta telefon yasağı getirilmesi istendi Hollanda’daki meslek okullarında sınıfta telefon yasağı getirilmesi istendi

Bu yıl bahar mevsiminin erken başlayacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji uzmanlarına göre bu yol yaklaşık 5 hafta önceden bahar havasına girmiş olacağız.

Son yıllarda kış aylarının daha ılıman geçtiği hepimizce bilinen bir gerçek. Geçen yüzyılın ortalarında 2 derece civarında olan ortalama kış sıcaklığı şimdi 4 derecenin üzerinde seyretmekte.

Bu ısınma doğada da kendini göstermekte. Wageningen Üniversitesi ve Araştırma Merkezi'nden biyolog Arnold van  Vliet, ağaçlardaki ilk çiçeklerin açmaya başladığını belirtti. 

Şimdilik, bu yıl baharın “en erken bahar” olma özelliğini koruduğunu belirten Van Vliet, "Ancak havalar tekrar çok soğursa, bu fark tekrar azalır" şeklinde bir açıklama yapmaktan da kaçınmadı. 2024'ün gerçekten de tüm rekorları kırıp kırmadığını ancak yaz başında öğrenebileceğiz.

Sıcaklıklar önümüzdeki günlerde hızla yükselecek. Bu hafta Çarşamba günü sıcaklık 14 dereceye kadar çıkacak ancak hava biraz bulutlu ve yağmurlu olacak. Perşembe günü güneş yüzünü daha fazla gösterecek ve birçok bölgede sıcaklıklar 15 ila 18 derece arasında seyredecek. 

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.