Hollanda’da sulama kanallarının (hendek) suyu toplayarak toprağa karışmasını sağlaması gerekiyor ancak şiddetli yağmur ve nehirlerdeki yüksek su seviyesi nedeniyle artık bu gerçekleşmiyor. Kanalizasyon sistemine bağlı olmayan bu hendeklerdeki su dışarı taşıyor ve ana yolları su altında bırakıyor.

Çarşamba gününden bu yana özellikle hendeklerin pompa yolu ile boşaltılmasına çalışılıyor ancak bu yeterli olmamış görünüyor.  Bu nedenle bazı ana yollar su altında kaldı ve trafiğe kapatılması gerekti.

ANWB'den yapılan son açıklamaya göre, ülkenin doğu ve kuzeydoğusundaki ana yollar su altında kaldı.

Cuma sabahı, Zutphen'den Apeldoorn'a giden N345 ve Almelo ile Ommen arasındaki N36 yolları su altında kaldı. Son olarak, Westerhaar-Vriezenveensewijk yakınlarındaki viyadükte aşırı su birikimi nedeniyle trafik her iki yönlü olarak durduruldu.

N345 karayolunun Zutphen mevkiinde trafik tek yönde kapatıldı. Yolun Salı gününe kadar kapalı kalabileceği belirtildi. Çarşamba günü, yolda büyük miktarda su birikintileri oluştu, ardından yakındaki hendekler son birkaç günde biriken büyük miktardaki suyu tahliye edemediği için yola doğru taştı ve bir şeridi su altında bıraktı. Eyalet sözcüsü Perşembe günü yolda 20 santimetre su olduğunu açıkladı.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.