Hükümet tarafından yapılan son açıklamaya göre; 1 Temmuz- 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında,  Hollanda dışına seyahate gideceklere ücretsiz PCR Testi yapılacak.

Bu uygulamadan, aşı kartı bulunan veya henüz aşılanma sürecinde olan (örn. İlk aşısını olmuş ancak ikinci aşıyı henüz olmamış kişiler) kişiler yararlanabilecek.

Ücretsiz test uygulamasından faydalanmak isteyen vatandaşlar, 30 Haziran'dan itibaren randevu yapabilecek.

Türkiye aşı kartı olanlardan PCR testi istemiyor

1 Haziran'dan itibaren geçerli olan karara göre; kara, hava ve deniz yolunu kullanarak Türkiye'ye gidecek vatandaşlardan PCR testi istenmiyenler şu şekilde sıralanıyor:

1- Türkiye'ye girişten en az 14 gün önce 2. doz Covid aşılarını tamamlayanlar,

2- Son 6 ay içinde Covid’e yakalanıp tedavileri sona erenler,

3- Covid hastalığının üzerinden en az 28 gün geçen ve bulaş riskinin olmadığını yaşadıkları ülkelerden belgeleyenler,

4- Covid hastalığının üzerinden 6 aydan fazla bir süre geçip tek doz aşısının yapıldığını belgeleyenlerden PCR testi istenmeyecek.

Türkiye'ye girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten en az 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten en az 48 saat öncesinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli oluyor.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU