RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 2 bin 785 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 622 daha az olduğu belirtildi.

Hastanelerde tedavi gören korona hastası düşmeye devam ediyor

Hollanda'da vaka sayılarında yaşanan azalmanın ardından, hastanelerdeki doluluk oranının da düşmeye devam ettiği açıklandı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören bin 352 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre  bin 327 olduğu açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 486 olduğu belirtildi. 

Hollanda'da yapılan aşı sayısı 9 milyonu geçti

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  11 can kaybının ardından, son 24 saatte 6 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 621'e yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 647 bin 418 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Ayrıca RIVM, 6 Ocak'ta başlayan toplu aşılama sürecinde, bugün itibariyle yapılan toplam aşı sayısının 9 milyon 231 bin 33 olduğunu açıkladı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU