Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal seçime yönelik yaptığı açıklamada, "Bu sefer ilk kez başkonsolosluklarımızın fiziki olmadığı bölge olarak Eindhoven kentinde de sandıklar açılacak" bilgisini paylaştı.

Hollanda’da yaklaşık 286 bin seçmen, başkent Amsterdam, Den Haag, Deventer ve Eindhoven kentlerinde kurulan toplam 58 sandıkta, 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için yarın oy verme işlemine başlayacak.

Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hollanda'da yarından itibaren 4 farklı kentte Türkiye’deki seçimler için sandıkların açılacağını belirtti. Ünal, şunları dile getirdi:
“29 Nisan’dan itibaren 9 gün boyunca Rotterdam Başkonsolosluğumuzun görev bölgesinde olan Lahey kentindeki şu anda içinde bulunduğumuz konferans salonunda 25 sandık, Amsterdam ve Deventer başkonsoloslarımızın bulunduğu kentlerde her birinde 14 sandık açılacak. Bu sefer ilk kez başkonsolosluklarımızın fiziki olmadığı bölge olarak Eindhoven kentinde de sandıklar açılacak ancak oradaki 29 Nisan’dan itibaren başlayarak 3 gün boyunca olacak ve 5 sandık kurulacak.”

Seçmenlerin, Hollanda’da sandıkların açılacağı kentlerde 09.00-21.00 saatlerinde oy verme hakkına sahip olacağını aktaran Ünal, "Bütün başkonsolosluklarımız tüm hazırlıklarını yaptı. Çalışmalarımız hazır, vatandaşlarımıza duyurularımızı yaptık. Bahsettiğim yerlerdeki tüm çalışmalar tamamlandı. Yarın İnşallah vatandaşlarımızın huzur ve neşeyle seçimlerde oy kullanmaları için kapılar açılacak." diye konuştu.

Dışişleri Bakanlığının yurt dışında yapılan Türkiye seçimlerinin altyapısında ve hazırlıklarında uzmanlaştığına dikkati çekerek, "Dolayısıyla vatandaşımızın en doğal demokratik hakkı olan oy verme hakkını da kullanmasını ve mümkün mertebe ilk günlerde bu vazifesini icra etmesini tavsiye ve telkin ediyoruz." dedi.

Başkent Amsterdam, Den Haag, Deventer ve Eindhoven kentlerinde kurulan seçim sandıkları adresleri için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.