Yıllarca kendisini taciz eden, hakaret içeren ırkçı mesajlar gönderen bir adam hakkında şikayette bulunan ve sonunda adamın hapis cezası almasını sağlayan 34 yaşındaki kadının, tüm şikayetlerini kurguladığı ortaya çıktı.

Utrecht mahkemesinde görülen davada, Putten’da ikamet eden kadının yaşananları kendisinin sahnelediği belirlendi. Utrecht Mahkemesi, Sanne S.'ye verilecek cezayı kararlaştırdı. Sanne S., “kendi takibini sahnelemekten” dolayı altı ayı şartlı olmak üzere, toplam bir buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Savcılık, bir yıl boyunca haksız yere tacizden hapis yatan adamdan özür diledi.
Sanne S., 2017'de ve 2020-2021 yılları arasında Berry adlı adamı “tehdit, taciz, hakaret ve ayrımcılıkla” suçlayarak birçok kez şikayette bulundu. Berry adlı adamın, Sanne S.’nin staj yaptığı kliniğin bir hastası olduğu ve staj döneminde ikili arasında ilaçlarla ilgili bir anlaşmazlık yaşandığı belirtiliyor.

Mahkemede ortaya çıkan gerçekler, yaşananların hepsinin kurgulandığını gösterdi. Adamın adına kendisine ırkçı ve tehditkar söylemler bulunan kartlar, SMS ve Instagram mesajları gönderen Sanne, bununla da kalmayıp kendi adresine bir bıçak postalamış.

Mahkeme, S.'nin kişilik bozukluğu ve travma sonrası stres bozukluğu yaşadığını göz önünde bulundurdu ancak kısmen akıl sağlığını yerinde saydı. Mahkeme, Sanne S.’nin beş yıl boyunca mağdurla temas kuramayacağına hükmetti ve zorunlu olarak tedavi görmesine karar verdi.

Olayın asıl mağduru olan ve suçsuz yere bir yıl hapis yatan Berry ise geçtiğimiz ay görülen duruşmada avukatı aracılığıyla yaptığı bir açıklamada, sağlık sorunları yaşadığını, kabuslar gördüğünü ve insanlara olan güvenini kaybettiğini belirtti. Avukat, "Herkes sempatik hemşireye inandı, ona yani bir psikiyatri hastasına değil” şeklinde ifade kullandı.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Vekâletle Türkiye’ye götürülen aracı kimler kullanabilir?  Vekâletle Türkiye’ye götürülen aracı kimler kullanabilir? 

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.