RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 4 bin 688 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 107 daha fazla olduğu belirtildi.

Hastanelerde doluluk oranı düşmeye devam ediyor

Hollanda'da vaka sayılarında yaşanan kısmi azalmanın ardından, hastanelerdeki doluluk oranı da düşmeye başladı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören 2 bin 2 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre  bin 899 olduğu açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 621 olduğu belirtildi. 

Aşı sayısı 8 milyona yaklaştı

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  15 can kaybının ardından, son 24 saatte 18 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 506'ya yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 615 bin 500 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Ayrıca RIVM, 6 Ocak'ta başlayan toplu aşılama sürecinde, bugün itibariyle yapılan toplam aşı sayısının ise 7 milyon 899 bin 37  olduğunu açıkladı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU