RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 4 bin 219 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 433 daha az olduğu belirtildi.

Hastanelerde ve yoğun bakımda tedavi gören korona hastası düşmeye devam ediyor

Hollanda'da vaka sayılarında yaşanan azalmanın ardından, hastanelerdeki doluluk oranının da düşmeye devam ettiği açıklandı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören bin 899 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre  bin 822 olduğu açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 608 olduğu belirtildi. 

Aşı sayısı 8 milyonu geçti

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  18 can kaybının ardından, son 24 saatte 12 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 518'e yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 619 bin 648 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Ayrıca RIVM, 6 Ocak'ta başlayan toplu aşılama sürecinde, bugün itibariyle yapılan toplam aşı sayısının 8 milyon 40 bin 730  olduğunu açıkladı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU