Hollanda'da korona virüs tespit edilen kişi sayısı son 24 saatte 13 bin 66’ya yükselirken, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 32 olduğu açıklandı. 

Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde vaka sayısı düne göre 798 artarak 13 bin 66 olarak tespit edildi.

Hastanede tedavi altınan hasta sayısı son 24 saatte 218 kişi artarken, hastanede toplamda tedavi gören korona hastasının 2 bin 113 kişiye yükseldiği belirtildi. Yoğun bakım ünitelerinde son 24 saatte 36 hasta daha tedavi altına alınırken, yoğun bakımda tedavi gören toplam hasta sayısının 580 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı 56 can kaybının ardından, bugünde 32 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 10 bin 491’e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 689 bin 705 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölü sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Bakanlığın Koronavirüs Türkçe bilgilendirme sitesi için tıklayın

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU