Hollanda'da son 24 saatte 4 bin 385 kişide daha koronavirüs tespit edilirken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 66 olarak açıklandı. 

Hollanda Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde vaka sayısının düne göre 69 azalarak 4 bin 385 olarak tespit edildiği açıklandı. 

Hollanda'da hastanelerde tedavi gören korona hastasının toplamda  bin 904 kişi olduğu belirtilirken, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören toplam hasta sayısının 534 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  74 can kaybının ardından, bugünde 66 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 14 bin 728'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 1 milyon 21 bin 643 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölüm sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU