Çocukların ve hatta büyüklerin anahtarlık veya bileklik gibi farklı ürünler yapmak için severek kullandığı Scoubidou hobi setleri, içerdiği tehlikeli maddeler nedeniyle geri çağrıldı. Toptancı firma AVEC, bazı parçaların izin verilen miktarın üzerinde kimyasal madde içerdiği ve uzun süreli temasta insan sağlığı için tehlike yaratabileceği belirtildi.

Açıklamaya göre Scoubidou hobi paketindeki bazı takılar çok fazla plastikleştirici kimyasal içermekte. Bu madde plastiği yumuşak ve esnek hale getirmek için kullanılıyor. Düşük miktarlarda zararlı olmuyor, ancak büyük miktar zararlıdır. Belirli bir plastikleştiricinin yüksek konsantrasyonu doğurganlığı ve fetus gelişimi bile etkileyebiliyor.

Geri çağrılan hobi paketi:
Ürün ismi:
Scoubidou hoby seti
Ürün numarası: 102758 / 3202854
EAN Kodu: 8715275821800 ve 8715275821879
Satıldığı mağaza: Action mağazaları
Satışta olduğu tarihler: Ocak 2024'ten Nisan 2024'e kadar

DENK lideri Van Baarle: Wilders’lı ‘aşırı sağcı yıkım koalisyonu’ Hollanda için felaket olacak! DENK lideri Van Baarle: Wilders’lı ‘aşırı sağcı yıkım koalisyonu’ Hollanda için felaket olacak!

Scoubidou sets

Toptancı firme daha önceden bu setlerden satın alan müşterilerin ürünleri kullanmayı sonlandırması gerektiğini hatırlattı. Tüketiciler ellerindeki hoby setlerini mağazaya götürerek satın alım bedelinin iadesini talep edebilecek.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.