Hollanda'da koronavirüs önlemlerine ilişkin gevşemenin ikinci adımı bugün yürürlüğe girdi. Tiyatro, sinema, müze ve restoranlar yeniden açıldı. Yoğun talep nedeniyle hafta sonu Hollanda'daki tiyatrolarda bütün biletler satıldı.

Ülke genelindeki yıldızlı restoranlarda da, rezervasyonlar tamamen doldu.

Hollanda hükümetinin aldığı karar uyarınca, koronavirüs önlemlerine ilişkin gevşemenin üçüncü adımı, Cumartesi günün ilk saatlerinden itibaren yürürlüğe girdi.

Tiyatro, sinema ve müzeler, her 10 metrekare başına 1 kişi almak koşuluyla kapılarını yeniden açtı. Restoran ve kafelerin en fazla 50 kişiye kadar kapalı alanlara müşteri almasına izin verilmeye başlandı.

Doğa ve eğlence parklarının kapalı alanları, saunalar, sağlıklı yaşam merkezleri ve solaryum salonları aylar sonra yeniden açıldı. Kumarhanelerin de aynı anda en fazla 50 kişi almak koşuluyla açılmasına izin verildi.

Yeni dönemde spor kulüplerinde sosyal mesafe zorunluluğu olmadan toplu halde antrenman yapmak ve 18 yaşından itibaren 50 kişinin birlikte egzersiz yapmasına da izin verilecek.

Spor tesislerindeki soyunma odaları, duşlar ve kantinler de yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Süpermarketlerde akşam 20:00'ye kadar olan alkollü içki satış izni de 22:00'ye uzatıldı. Gece kulüpleri ise, henüz açılmayacak.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın