Meteoroloji enstitüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün tüm gün, kuzeyde bazı bölgeler hariç ülke genelinde yağışlı bir hava hakim olacak. Gün içerisinde sıcaklıklar düşecek ve akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve özellikle güney kesimlerinde kar yağışı hakim olacak.

Gün içerisinde sıcaklıklar 3 ila 5 derece arasında seyredecek ancak akşam saatlerine doğru daha da düşecek.

Güney kesimlerinde kar yağışı uzun sürecek. Limburg'da ve Noord Brabant'ın doğusunda yerler karla kaplanacak. Ülkenin diğer bölgelerinde ağırlıklı olarak karla karışık yağmur görülecek.

Salı gününü Çarşambaya bağlayan gece saatlerinde sıcaklıklar donma noktasının altında seyredecek. Birçok bölgede donma yaşanacağı uyarısı yapıldı.

Haftanın geri kalanında yağmur ihtimali yüksek ancak değişken bir hava hakim olacak ve hafta sonuna doğru sıcaklıklar yükselecek.

©Sonhaber.eu
Fotoğraf: Redcharlie - Unsplash

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.