banner112

Hollanda'da tasarlanan ‘Mini ev ofis’ler evden çalışanlara kolaylık sağlayacak

banner94

Pandemi ile birlikte çalışma düzeni de değişti. Hollandalı mimarlar bunun için yeni bir proje geliştirdi: Mini ev ofisler

HOLLANDA 18.02.2022, 12:19 18.02.2022, 12:26
Hollanda'da tasarlanan ‘Mini ev ofis’ler evden çalışanlara kolaylık sağlayacak

Hollandamimarlar Cosmas Bronsgeest ve Bart Berkhout'un tasarladığı mini ev ofisler, ofis düzenini ve sessizliğini ev, bahçe veya çatı ortamında sağlamasıyla öne çıkıyor.

AA muhabirine mini ev ofisleri anlatan mimar Bronsgeest, tasarımlarının iş dünyasında çalışma düzenini köklü şekilde değiştireceğini belirtti.

Mini ev ofisler, birçok kişinin evden çalıştığı Kovid-19 salgını döneminde evdeki dikkat dağıtıcı unsurlar, odaklanma ve verimliliğin azalması problemlerine çözüm sunuyor.

Sürdürülebilir malzemelerden yapılan ve kolaylıkla farklı noktalara taşınabilen mini ofisler yatak odasına da dönüşebiliyor.

Ahşaptan yapılan 6 metrekarelik mini ofisler iş ortamındaki düzeni ve profesyonelliği eve taşıyor.

Ses yalıtımı verimli çalışmayı kolaylaştırıyor
Bronsgeest, evde küçük çocukları olan ya da evcil hayvan besleyenlerin ofis ortamındaki sessizliğe sahip olmak için mini ofisleri tercih ettiklerini dile getirdi.

Mini ofislerin ses yalıtım kalitesine dikkati çeken Bronsgeest, bu sayede daha verimli çalışma imkanı elde edildiğini kaydetti.

Ses yalıtımı verimli çalışmayı kolaylaştırıyor


Bronsgeest, mini ev ofislerin Avrupa ve ABD'de büyük ilgi gördüğünü aktararak sosyal medyada mini ofisle ilgili paylaşımlarının milyonlarca kez görüntülendiğini söyledi.

Avrupa ve Hollanda'nın birçok yerinden sipariş aldıklarına dile getiren Bronsgeest, Almanya'nın Hamburg şehrindeki bir firmanın otoparkına 50 mini ev ofis siparişi verdiğini belirtti.

"Gelecekteki yeni çalışma düzenini tasarladık"


Bronsgeest, evden çalışma sisteminin birçok avantajı olduğunu, salgın sona erse bile uzaktan çalışmanın artık kalıcı hale geldiğini belirtti.

Mekan bulma zorluğu, kiraların yüksekliği, hastalık ya da evdeki acil durumlarda işlerin aksaması gibi birçok problemin mini ofislerle çözüldüğünü ifade eden Bronsgeest, "Gelecekteki yeni çalışma düzenini tasarladık." dedi.

Büyük firmalar kalıcı olarak evden çalışma sistemine geçeceklerini duyurmuştu
Birçok firma, uzaktan çalışma modelini salgın sonrası dönemde kalıcı hale dönüştüreceğini açıklarken sürdürülebilirlik ve verimliliğin sağlanması konusunda endişelere değinilmişti.

Google, Salesforce, Facebook ve HSBC gibi dünyanın önde gelen firmaları, bir süre önce kalıcı olarak evden çalışma sistemine geçeceklerini duyurmuştu.

Türkiye'den de Koç Grubu ve Sabancı Holding gibi büyük şirketler, evden çalışma sistemine kalıcı olarak geçeceklerini açıklamıştı. Bu yöntemin kira, ofis giderleri, ulaşım ve personel maliyetleri açısından büyük şehirlerdeki şirketler için daha avantajlı olduğu belirtilmişti.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (1)
Hakki 3 ay önce
Insanlari kole olarak goren, ve tarihi barbarlikla dolu bir ulus icin cokta radikal kabul edilmeyecek bir cozum onerisi. Bu yuzyilda evsizler ve ekonomik durumu yetersiz insanlar icin tasarlanan bu evleri calisanlara yada diger sosyal gruplara secenek olarak sunmak, tekkelime ile ALCAKLIK ve FASiSTLiKTiR!

Avrupanin coplugu barbarlarin anavatani tanimlasamasini hak ediyor bu ulke.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@