banner124
banner112

Atay Vakfı ve İHH Hollanda'dan, Arnavutluk'a iki diyaliz makinesi

banner94

Atay Vakfı, İHH Hollanda ve Dianet Vakfı Arnavutluk'a diyaliz makinesi gönderdi.

HOLLANDA 20.10.2021, 11:07
Atay Vakfı ve İHH Hollanda'dan, Arnavutluk'a iki diyaliz makinesi
banner119

2007 yılında merhum Atay Saçan anısına kurulmuş olan Atay Vakfı ve İHH Hollanda işbirliğince, Arnavutluk'un Peshkopi kentindeki Peshkopi hastanesine iki diyaliz makinesi götürüldü.

Merkezi Utrecht'te bulunan ve özel sağlık vakfı olan Dianet Vakfı tarafından Atay Vakfına gönderilen ve İHH Hollanda ile Atay Vakfı işbirliğinde Arnavutluk'a yollanan diyaliz makineleri, yetkililere teslim edildi.

Diyalizdeki böbrek hastaları için hayati öneme sahip olan, Nikkiso DBB '05 markalı diyaliz makineleri, bizzat IHH Hollanda ekipleri tarafından 15 Ekim Cuma günü,mPeshkopi hastanesi yetkililerine teslim edildi.

Yapılan bu yardımla; Peshkopi kentindeki böbrek hastalarının ek diyaliz ekipmanına erişimi sağlayanarak, bekleme süreleri kısaltılmış oldu.

Dr Kolf tarafından 1943'te ilk kopyası yapılan ve o tarihten buyana aynı prensipte çalışan diyaliz makineleri, kandaki atık ürünleri arıtmak ve sıvıları çıkarmakta kullanılıyor.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@