Fas’ın El-Huz bölgesinde meydana gelen ve maalesef can kayıplarına yol açan deprem haberini büyük bir üzüntüyle öğrenen Hollanda Diyanet Vakfı (HDV), Fas halkının yanında olduğunu ve yaralarının sarılabilmesi için gereken her türlü desteği sunmaya hazır olduğunu belirtti. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Vakıf, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti.

HDV, 8 Eylül gecesi Fas'ta meydana gelen ve çeşitli şehirlerde yıkıma ve can kayıplarına neden olan depremin ardından, "HEP BİRLİKTE FAS İÇİN EL ELE VERİYORUZ" isimli bir yardım kampanyası başlattı.

Türkiye'de yaşanan asrın felaketi depremde gösterilen dayanışmayı hatırlatan Vakıf, bütün kardeşlerini yaraları sarmaya ve kampanyalarına destek vermeye çağırdı. HDV, "Cenab-ı Hak şimdiden yapacağınız yardımları kabul eylesin. Amin!" şeklinde dua etti.

 Can kaybı 2 bini aştı

Fas İçişleri Bakanlığı, ülkenin orta kesimlerini vuran 6,8 büyüklüğündeki depremde can kaybının 2 bini aştığını duyurdu.

Cuma gecesi yerel saatle 23.11'de meydana gelen depremde bin 800'den fazla kişi de yaralandı. Bakanlık, bin 400'den fazla yaralının durumunun ağır olduğunu bildirdi.

Ülkede üç günlük yas ilan edildi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu, depremin merkez üssünün Marakeş'in 71 km güneybatısında, Yüksek Atlas Dağları'nda, 18,5 km derinlikte olduğunu açıkladı."

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.