Avrupa Trafik Polisleri Birliği RoadPol tarafından organize edilen “2024 ROADPOL Hız Maratonu” denetim haftası 15 Nisan’da başlıyor. 21 Nisan’a kadar devam edecek hafta içerisinde Hollanda, Almanya ve Belçika’da dahil 29 ülkede, farklı noktalarda hız kontrolleri gerçekleştirilecek. 

Avrupa genelinde düzenlenen trafik kontrolü haftasına aralarında Hollanda, Belçika ve Almanya trafik polislerinin de olduğu binlerce polis katılacak. Polisler aktif olarak trafik kontrol noktalarında bulunacak, ayrıca belirlenen hem şehir içi hem de otoyollardaki noktalara mobil radarlar yerleştirilecek.

Hafta boyunca farklı ülkeler farklı günlerde hız kontrollerine ağırlık verecek. 19 Nisan Cuma günü ise tüm katılımcı ülkelerde aynı anda, 24 saatlik hız kontrolü yapılacak.

Almanya'da kundaklanan binada biri Türk 3 kişi can verdi Almanya'da kundaklanan binada biri Türk 3 kişi can verdi

2024 Roeadpol Hız Maratonu haftası dolayısıyla tüm Avrupa ülkelerinde, ülkelerin belirlediği hız sınırına göre normal kontroller devam edecek, bazı hatlara ek radarlar yerleştirilecek. Ana odak noktası kazaya meyilli bölgeler ve okul çevreleri gibi hızın yaygın olduğu alanlar olacak.

Hollanda’da hangi bölgelerin bu maratona katılacağı henüz kesinleşmiş değil. Ancak geçtiğimiz yıl gerçekleşen hız maratonunda Midden-Nederland bölgesinde 3 binden fazla trafik ihlali tespit edildiği ve 44 kişinin ehliyetine el konulduğu bilinmekte.

Avrupa'da her yıl aşırı hız nedeniyle meydana gelen yaklaşık 25 bin ölümlü trafik kazası yaşanmakta.
©Sonhaber.eu
Fotoğraf: Roadpol

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.