Belçika’da başbakan De Croo'yu 'vurun' çağrısı yapan radyo sunucusu şok etti! Belçika’da başbakan De Croo'yu 'vurun' çağrısı yapan radyo sunucusu şok etti!

Limburg Bölgesinde 1 Şubat itibariyle başlayan direksiyon başında cep kullanımı yasağı sıkı bir şekilde kontrol ediliyor. Şuana kadar 280 kişinin ehliyeti iptal edildi.

Trafik güvenliği açısından direksiyon başında cep telefonu kullanımı ciddi bir tehlike oluşturuyor. Bazı dönemlerde bu ihlalle mücadele kapsamında sıkı kontroller gerçekleştiriliyor. 

Elde edilen bilgilere göre Limburg bölgesinde trafikteyken cep telefonu kullandığı tespit edilen yaklaşık 280 kişinin ehliyetine, 15 gün boyunca el konuldu. Ayrıca bu sürücülere 174 euro para cezası kesildi. 
 
Kırmızı ışıkta dururken cep telefonu kullanan sürücülerin ehliyetlerine el konulmuyor ancak bu sürücüler hakkında bir tutanak oluşturuluyor.  

Savcılık yetkilisi Anja De Schutter, "Kırmızı ışıkta beklerken cep telefonu kullanılması durumunda ehliyet iptali söz konusu olmasa da, sürücülere cezai işlem uygulanıyor" diye belirtti ve bunun trafik güvenliğinin korunması ve sürücülerin dikkatini yol üzerinde tutma çabasının bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

Belçika’da Limburg ve Doğu Flandre eyaletleri ile Brabant eyaletindeki Halle-Vilvoorde ve Leuven’de direksiyon başında cep telefonu kullanan sürücülerin ehliyetlerine 15 gün boyunca el konuluyor.
Haber: Halil Uygun
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.