Belediye Toplum Sağlığı Merkezi (GGD) hatırlatma dozu olarak bilinen 3.doz destekleyici aşıların (boosterprik) yurtdışında yaptırılmaması konusunda uyardı.

Çatı organizasyonu GGD GHOR sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, yurtdışında yaptırılan 3. doz aşıların Hollanda’da geçerli CoronaCheck uygulamasına işlenirken sorunlara neden olabileceği, bu nedenle yurtdışında yaptırılmaması gerektiği belirtildi. 

Sözcü; örneğin Almanya’da yaptırılan 3.doz aşıların CoronaCheck uygulamasında görülmediğini, vatandaşların Hollanda’ya dönüşlerinde bu aşıları tekrar kayıt yaptırmak zorunda kaldığını kaydetti. 

Hollanda’da geçerli korona sistemine daha sonradan yapılan kayıtların sadece kağıt üzerine çıktısı alınabiliyor ancak, dijital ortamda kaydı bulunmadığı için özellikle Avrupa ülkelerinde geçerli sayılmıyor.  

“Hayal kırıklığı yaşamamak için insanlara Hollanda'da aşı olmalarını öneriyoruz” diyen sözcü, “Daha sonra CoronaCheck uygulamasında sorun yaşamamak için Hollanda’da aşı olun. Şuanda destekleyici aşılar oldukça hızlı ilerliyor.” şeklinde ifade kullandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU