İnşaat işçisi gurbetçiden 23 Aralık'tan bu yana haber alınamıyordu

Fransa'nın güneydoğu bölgesinde yer alan Lyon kenti ile güneyde yer alan sahil kenti Marsilya'nın ortasında bulunan Montélimar kentinde yaşayan Türk vatandaşı 47 yaşındaki İhsan Çakır'dan 23 Aralık'tan bu yana haber alınamıyordu.

Fransa'da inşaat işçisi olarak çalışan gurbetçi İhsan Çakır, yapılan araştırmalar sonucunda 23 Aralık günü her zamanki gibi çalıştığı şantiyeden eve gitmek üzere mesai bitiminde ayrıldığı belirtilmişti. 

Gurbetçinin aracı nehire giden yol kenarında bulunmuştu

Gurbetçi Çakır'in ailesi Fransız polisine verdiği ifadede, Çakır'ın intihar etmiş olabileceğine ihtimal vermediklerini belirtmişlerdi.

Fransız polisi, üç çocuk babası gurbetçi İhsan Çakır'ın aracını 23 Aralık tarihinde Rhone Nehri'ne giden yol kenarında terkedilmiş halde bulurken, aracın anahtarlarının üzerinde olduğunu açıklamıştı. 

Sakarya nüfüsuna kayıtlı 47 yaşındaki gurbetçi Çakır'ın cesedinin, cuma günü öğlen saatlerinde Rhone Nehri'nde, polise yapılan hareketsiz birinin suda bulunduğu ihbarının ardından bulunduğu açıklandı.

Yaklaşık üç aydır hem nehirde hemde aracının bulunduğu çevrede dedektif, dalgıçlar, arama kurtarma timi ve polis köpekleri tarafından aranan gurbetçi Çakır'ın cenazesinin Rhone Nehri'nde ortaya çıkması akıllarda soru işareti bıraktı. 

Gurbetçi İhsan Çakır'ın cesedi otopsi yapılmak üzere hastaneye kaldırılırken, Fransız polisinin olayın intihar ya da başka bir sebeple olma olasılığı hakkındaki soruşturmasının devam ettiği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın 

©️SONHABER.EU