Eindhoven'da büyük bir gaz boru hattında çökme tehlikesi oluştu. Bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve teknik servis elemanları gönderildi. A2 ve N2, De Hogt ve Leenderheide kavşakları arasında her iki yönde de trafiğe kapatıldı. Rijkswaterstaat bölgeden uzak durulması tavsiyesinde bulundu. Arızanın yaşandığı bölgeye çok yakın olan birkaç bina boşaltıldı. Çevredeki vatandaşlara kapı ve pencerelerini kapalı tutması uyarısında bulunuldu.

İtfaiyeden yapılan açıklamada, Profesör Holstlaan'da bir pompalama tesisinin çöktüğü ve bununla birlikte gaz boru hattında da çökme tehlikesi oluştuğu belirtildi. Çökmenin boru hattının altındaki kumun kayarak boşluk yaratmasından kaynaklandığı belirtildi ancak kumun neden kaydığı henüz bilinmiyor. 

Sözü edilen borunun içinden çok miktarda gazın geçtiği bir taşıma boru hattı olduğu kaydedildi. 

Bir itfaiye sözcüsü durumun çok tehlikeli olabileceğini bu nedenle çevredeki otellere derhal tahliye etmeye hazırlıklı olunması uyarısının yapıldığını aktardı ve “bir Van der Valk otelinde oluşan tehlikeyi ortadan kaldırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, ancak kontrol altına alamazsak tahliye edebilmeleri için hazırlık yapmalarını söyledik" dedi.

Rijkswaterstaat tarafından yapılan açıklamada N2'nin iki şeridi ve ayrıca De Hogt kavşağı ile Leenderheide kavşağı arasındaki A2 yollarının tedbir amaçlı olarak trafiğe kapatıldığı belirtildi. Vatandaşların bu bölgeden uzak durmaları tavsiyesinde bulundu. 

Bu arada çevre sakinlerine ve bölgedeki vatandaşlara bir NL-Alert uyarısı gönderildi.

Belediyeden yapılan uyarıda da vatandaşların pencere ve kapıları kapalı tutmaları ve havalandırmayı kapatmaları tavsiye edildi. Bölge sakinleri son gelişmeleri belediyenin internet sitesi üzerinden takip edebilirler.

Boru hattı kapatıldı
İtfaiye sözcüsü, boru hattının kapatıldığını yani yeni gaz akışının kesildiğini belirtti. Ancak kapalı bölümler arasında hala gaz bulunduğunu aktardı. Ayrıca boru hattının çökmemesi için mümkün olduğunca desteklenmesi için çaba sarf edildiğini belirtti.

İtfaiye, sorunların akşamın saatlerinde giderileceğini tahmin ediyor.

Trafikte sıkıntı yaşanıyor
Saat 14.30 sularında Maastricht ve Eindhoven arasındaki yoğun olan yol daha da sıkışık bir hal aldı. Batadorp kavşağı ile De Hogt arasında gecikme süresi yaklaşık 75 dakikaya kadar çıktı.

Den Bosch'tan Maastricht'e giden yolcular için en iyi rotanın Wijchen ve Venlo üzerinden A59, A50 ve A73'ü otoyollarını kullanmaları olacak. Maastricht'ten Den Bosch'a giden yolcular bu rotayı diğer yönden de kullanabilirler.

©Sonhaber.eu

Hollanda’da ikinci el elektrikli araçlara verilen sübvansiyon, yılsonunda kalkıyor Hollanda’da ikinci el elektrikli araçlara verilen sübvansiyon, yılsonunda kalkıyor

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.