Hollanda’da Türk İş İnsanları tarafından kurulan ve faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürüten BM Life Yönetiminden  Mehmet Emin Ateş, BM Life Vakfı yönetim kurulu üyesi aslen Denizlili Mehmet Keskin ve  BM Sigortam'dan aslen Hataylı Nafi Keleş depremin yarattığı maddi ve manevi zararları birlikte aşmak için başlattığı kampanya kapsamında Türkiye’ye gitti. Hem kısa hem de uzun vadede girişimlerini sürdüren vakıf üyeleri, ilk kez geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü, depremzedeler için  satın alınan yazlık malzemeler ve yardım paketlerinin dağıtımına Kilis’ten başladı. 

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.6 ve 7.7 büyüklüğündeki deprem ile 11 ili etkileyen ve birçok insanın hayatını kaybettiği birçok insanın ise evlerini kaybettiği deprem bölgesindeki depremzede vatandaşlara yardım edebilmek üzere Kilis’e giden ekip, Nurettin Mahallesi Muhtarı Murat Ateşalioğlu’nun rehberliğinde Kilis’ten temin ettikleri kuru gıda, hijyen kolisi, banyo havlu seti, kıyafet takımı (eşofman takımı, tişört iç çamaşırı ve yazlık sandalet) olmak üzere 4 kategori şeklinde çocuk, genç, kadın ve erkek olarak yardımları Kilis, Hatay, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, İslahiye ve Nurdağı’nda bulunan depremzedelere ulaştırdılar.

Hollanda'da yaz sonu sürprizi: Önümüzdeki hafta 25 dereceyi görebiliriz Hollanda'da yaz sonu sürprizi: Önümüzdeki hafta 25 dereceyi görebiliriz

Vizyon Havadis gazetesinde yer alan haberde; Nurettin Mahallesi Muhtarı Murat Ateşalioğlu’nun ‘’Hollanda’dan Kilis’e gelerek deprem bölgelerine yapacakları yardımlar öncesi bizimle irtibata geçen BM Life Vakfı yönetim kurulu üyesi Mehmet Keskin bey bu konuda bizden öncülük talebinde bulundular bizde bunu seve seve kabul ettik. 3 günlük program sürecinde elimizden geldiği kadar kendilerine yardımcı olacağız’’ şeklinde açıklama yaptığı aktarıldı.

BM Life Vakfı yönetim kurulu üyesi Mehmet Keskin ise konuya ilişkin olarak  gazeteye yaptığı açıklamada “Rabbimin nasip etmesi ile Benim SigortaM güvencesi altında BM Life fonunun deprem bölgesine yardım dağıtımı için 9-13 Haziran 2023 tarihleri arasında deprem bölgesinde olmak üzere Hollanda’dan yola çıkarak deprem bölgesi olan Kilis, Hatay, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, İslahiye ve Nurdağı’nda bulunan depremzede insanlarımız için yardım içeriğimiz olan Hijyen kolisi, banyo havlu seti ve kıyafet takımı (eşofman takımı, tişört iç çamaşırı ve yazlık sandalet) olmak üzere 4 kategoride çocuk, genç, kadın ve erkek olarak yardımlarımızı ulaştırmaya başladık." dedi.

BM Life Vakfı olarak Hollanda’da var olan bir vakıf olduklarını belirten Keskin, "6 Şubat depremi sizleri burada ne kadar üzdü ve yaraladıysa bizleri de orada üzdü ve yaraladı. Bizde o vesileyle Hollanda’da yüce Türk Milleti sayesinde iş insanı olduk. Bizim şirketimiz BM Sigortam onun yanı sıra kurulan BM Life Vakfı var vakıfta daha geniş kapsamlı sigorta ürünlerini ve uygun ürünlerini insanlarımıza sunmak için kurulmuş bir vakıftır. Bugüne kadar hep Hollanda’da bulunan STK’lara destek olduk onların projelerinin yanında olduk. Bu kez bizler elimizi taşın altına koyalım dedik. Tabi bölge çok büyük ben aslen Denizliliyim Hollanda’da yaşıyorum. Devletimizin yetkili mercilerinden Nurettin Mahallesi Muhtarı Murat Ateşalioğlu bizlere 3 gün boyunca rehberlik yapacak ve yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması konusunda gerekli devlet mercileri ile irtibat sağladı ve bize asistanlık yapacak. Bizde BM Life Vakfı olarak hiç olmazsa küçükte olsa Kurban Bayramı öncesi depremzede insanları mutlu etmiş olacağız. Bu vesile ile bize yardım eden, bize katkıda bulunan, bize bağışta bulunan bütün arkadaşlarımıza, bütün dostlarımıza hepsine Kilis’ten canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi. 
 

©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.