Belçika’nın West Vlaanderen bölgesi Oostkamp belediyesine bağlı Waardamme ilçesi Sijslostraat'ta bulunan bir çiftlik evinde bir baba 5 ve 8 yaşındaki iki kız çocuğunun canına kıydı. Babanın cinayetten kısa bir süre sonra çiftliğe yakın bir bölgede yakalandığı kaydedildi.

Belçika basınında çıkan haberlerde yaşanan aile dramının nedeninin kısa bir süre önce ayrılan anne ve baba arasındaki ilişki sorunları olduğu belirtildi. Annenin birkaç ay önce farklı bir adreste ikamet etmeye başladığı aktarıldı.

Çarşamba akşam saatlerinde savcılık tarafından yapılan açıklamada, sözü edilen çiftlikte çocukların cansız bedeninin bulunduğu ve ortada olmayan baba için arama başlatıldığı belirtildi. Vakanın incelemesinin henüz devam ettiğini belirten savcılık konu ile daha fazla bilgi vermekten kaçındı. 

Polis açıklamasında; kızların cansız bedeninin akşam saatlerinde bulunduğu ve yapılan aramada babanın çiftliğe yakın bir bölgede, intihar etmeye çalışırken yakalandığını belirtildi. Polis, adamın çalıştığı Gits'teki Sadef çelik şirketine de baskın düzenlediğini kaydetti

Küçük kızların gittiği Ruddervoorde'deki İlköğretim Okulu De Kiem’de sınıf arkadaşları ve eğitmenlere destek olmak için Mağdur destek servisi görevlilerinin okula nakledildiği aktarıldı.

Belediye başkanı Jan de Keyser yaşanan aile dramının tüm şehri etkilediğini kaydetti. De Keyser “2 küçük çocuğun kaybı ve yaşadıkları çok zor. Bu gece anne ve ailesiyle konuştum ve bu son derece üzücü koşullarda ona çok fazla güç ve cesaret diledim. Bu arada yönetim ve öğretim elemanlarının tabi ki üzgün olduğu okuldaydım ancak onların bu yas sürecinde çocukları doğru şekilde yönlendirme motivasyonlarını da gördüm. Polis ekibine, itfaiyeye, okula ... emekleri için teşekkür etmek istiyorum. Hayatımdaki en ağır gecelerden biriydi. Bunu 8020 topluluğu olarak birlikte yaşamalıyız.” şeklinde ifade kullandı.

Küçük kızların tam olarak nasıl öldüğü ve olayın çıkış nedeni araştırılmaya devam ediliyor.
©Sonhaber.eu

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.