Avrupa’nın kokain üssü olan Belçika’nın Anvers limanında son dönemde uyuşturucu maddelerine ve satıcılara yönelik yapılan başarılı operasyonlar, uyuşturucu çeteleri arasında da çatışmalara yol açıyor.  Anvers polisi bir buçuk yılda 217 bombacıyı yakaladı. 

Belçika'nın Flaman kesiminde yer alan Anvers kenti, Avrupa'nın en büyük ikinci limanına sahip. Ancak bu kent aynı zamanda Avrupa'nın bir numaralı "kokain" merkezi ve şehirde uyuşturucu çeteleri arasındaki şiddet olayları da artmış durumda. 

Polis ve yargı, uyuşturucu ortamındaki saldırıları ortaya çıkarma konusunda giderek daha başarılı oluyor. 2022 yazından bu yana Anvers'te 217 şüpheli bombacı tutuklandı. Geçtiğimiz yıl saldırı sayısında keskin bir düşüş yaşandı. Anvers'teki federal adli polis müdürü Yve Driesen, “Ancak adam kaçırma ve işkence de dahil olmak üzere aşırı şiddet eylemlerinin sayısı hızla artıyor” dedi. 

Anvers şehri, atık sularda en fazla kokain izinin bulunduğu kentler listesinin başında yer almasıyla da dikkat çekiyor. 

Anvers’i Hollanda’nın Amsterdam, İspanya’nın Tarragona, Belçika, AB ve NATO’nun başkenti Brüksel ve İsviçre’nin Zürih gibi şehirleri takip ediyor.   

Haber: Halil Uygun
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş