Belçika Başbakanı Alexander De Croo geçen hafta pazartesi günü (11 mart 2024) Antwerp'de Fetö terör örgütü ile ilişkili olduğu bilinen Fedactio derneğinin düzenlediği iftar programına katıldı.  Hilton otelinde düzenlenen iftara Başbakan De Croo'nun yanı sıra Adalet Bakanı Paul Van Tigchelt, Antwerp belediye başkan yardımcısı Jinnih Beels ve diğer tanınmış bir kaç isim daha katıldı.

Belçika Başbakanının Fetö ile ilişkisi olduğu bilinen bir derneğin iftar programına katılması Türkiye tarafından hoş karşılanmadı. Ülke basınında yer alan haberlere göre; Belçika’nın Ankara Büyükelçisi, bu katılımın ardından Dışişleri Bakanlığına çağrıldı ve konu ile ilgili açıklama yapması istendi.

Başbakan De Croo'nun sözcüsü, Ankara büyükelçisinin bakanlık tarafından çağrıldığı bilgisini doğruladı ve iftar katılımının politik bir amaç taşımadığını, sadece bir davete icabet edildiği vurgulandı.

Belçika basınında yer alan haberlerde; Türkiye ile Belçika arasındaki ilişkilerde gerginliğe yol açan bu durum hakkında “uluslararası ilişkiler ve diplomasi açısından ele alınması gereken karmaşık bir durumu ortaya çıkardı” yorumları yapıldı.

Belçika’da diyabet teşhisi alan sürücüler için önemli uyarı Belçika’da diyabet teşhisi alan sürücüler için önemli uyarı

De Croo iftar antwerpen 01de croo iftar anterpen

Haber: Halil Uygun
©Sonhaber.eu

Fotoğraf: Video screenshot

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.