Amsterdam merkezdeki De Kleine Reus ilkokulu öğrencileri ders sonrası okulda kaldıkları süre içerisinde korku filmi izlemeye zorlandı. Olayın ortaya çıkması sonrası okul yönetimi olayı polise intikal ettirdi ve görevlinin işine derhal son verdi.

Parool gazetesinde yer alan haberde okulda personel sıkıntısı olduğu için vekil olarak görevlendirilen bir adamın, yedi ve dokuz yaşlarındaki toplam 40 çocuğa ders saatleri sonrasında zorla korku filmi izlettirdiği belirtildi. 

Adamın çocuklara izlettirdiği filmlerin arasında The Exorcist ve District 9 gibi 16 yaş ve üstü çocukların seyretmesine izin verilen korku filmleri bulunduğu belirtiliyor.

Gazeteye açıklama yapan bazı veliler, çocukların film seyrederken aşırı korktuğunu ve ağlayarak görevliden filmi kapatmasını istediğini ancak adamın bunu yapmadığını belirtiyor. Velilere göre çocuklar film seyretmeye zorlandı ve ağladıklarında da görevli tarafından küçük düşürülerek aşağılandı. 

Bir veli gazeteye yaptığı açıklamada bazı çocukların ağlayarak okul koridoruna kaçıp, saklanmaya çalıştığını aktardı. Ebeveynlere göre bazı çocuklar akşamları yatağa gitmeye cesaret edemiyor, kabus gören çocuklar var ve bazıları yataklarını ıslatıyor.

Gazete çocuklara ara saatlerde Het Jeugdjournaal gibi eğitici videolar seyrettirildiğini aktardı. Sözü edilen salonda çocuklara korku filmi izlettiren görevlinin, bir ekranda bu filmi açarken aynı esnada yan ekranda Pembe Panter gibi başka bir videoyu hazırda beklettiği ve böylece aniden yetişkin biri geldiğinde ekranı değiştirdiği aktarıldı.

Okul müdürü ailelere gönderdiği açıklama mektubunda olayın son derece şok edici olduğunu belirtti ve olayın ortaya çıkmasından hemen sonra söz konusu kişinin işine derhal son verildiğini kaydetti. Müdür ayrıca konunun polise intikal ettiğini ve gerekli soruşturmaların başlatıldığını aktardı.

Elde edilen bilgilere göre adamın neden böyle bir davranış içinde olduğu henüz bilinmiyor. Polis henüz kimseyi gözaltına almadı.
©Sonhaber.eu
Fotoğraf: De Kleine Reus (Google streetview)

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş