Perşembe gece saatlerinde Hamburg'un Grossborstel semtindeki bir ibadet merkezine saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti, en az 8 kişinin yaralandığı belirtildi.

Alman medyasında çıkan haberlerde, saldırının Yehova Şahitleri'ne ait Gros Borstel semtindeki Deelböge Caddesinde bulunan bir merkezde gerçekleştiği belirtildi.

Polisin açıklamasında özel bir çevik kuvvet biriminin 3 katlı kilise binasına girdiği esnada bir el silah sesi duyulduğu, saldırıyı gerçekleştiren kişinin de ölenlerin arasında bulunabileceği kaydedildi.

Federal bir uyarı uygulaması olan NINAwarn’da saat 21.00 sularında bölgede yaşayanlara, “bir ya da birden fazla failin bir kilisede insanlara ateş açtığı” bildirimi gönderildi. Çevrede yaşayan halka evlerinden çıkmama uyarısı yapıldı.

Perşembe akşamı yerel haber servisi 24 Hamburg'a konuşan bir polis sözcüsü, “Failin kaçtığına dair hiçbir belirtimiz yok. Failin muhtemelen binada olduğuna ve hatta ölüler arasında olduğuna dair işaretlerimiz var.” ifadesini kullandı.

Hamburg polisi Twitter hesabından yapılan açıklamada da failin tek başına hareket ettiğinin düşünüldüğü kaydedildi. Mesajda yapılan ilk incelemelere dayanarak bir fail olduğunun tespit edildiği, araştırmanın devam ettiği, saldırının nedeninin henüz bilinmediği belirtildi.

Alman basınında çıkan haberlerde olayın “öfkeden kaynaklanan” bir saldırı olarak değerlendirdiği bilgisi paylaşıldı.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.