Almanya’da ANATOL GmbH & Co. aracılığıyla dağıtımı yapılan ve Kaufland mağazalarında satılan DİLEK tahinleri, salmonella riski içerdiği için geri çağrıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada 300 gramlık cam kavanoz içerisinde satılan ürünlerin tüketilmemesi gerektiği vurgulandı. Açıklamada Dilek markalı diğer parti numaralı ürünlerde herhangi bir risk bulunmadığı belirtildi.

Geri çağrılan ürün:
Dilek tahin (300 gr)
Son kullanma tarihi 16 Ekim 2026
Parti numarası: EH23.101623

dilek tahin

Geri çağrılan ürünlerin açılmış olsalar dahi Kaufland mağazalarına geri götürülmesi halinde satın alım bedeli tüketiciye geri iade edilecek.

Salmonella semptomları nedir?
Salmonella bakterisi özellikle küçük çocuklar ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde büyük sorunlar yaratabiliyor. Belirtileri, mide virüsünün belirtilerine benzer. Salmonella semptomları ishal, ateş, titreme, karın ağrısı, kusma (bazen), baş ağrısı veya dışkıda kan şeklinde kendini gösterir.

Bu belirtiler Salmonella ile enfekte olan kişide, tipik olarak bakterilere maruz kaldıktan 12 ila 72 saat sonra ortaya çıkar. Semptomlar genellikle dört ila yedi gün sürer ve tedavi olmadan kendiliğinden düzelir. Semptomların geçmediği durumlarda mutlaka doktora başvurulmalıdır.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş