banner112

Almanya'da Türk siyasetçi, İsrail'e 'terör' ifadesini kullandığı için istifa etmek zorunda kaldı

banner94

Almanya'da Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi Berlin Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi Erdil, İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırılarını "terör" olarak nitelediği için görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

ALMANYA 11.05.2021, 17:44
Almanya'da Türk siyasetçi, İsrail'e 'terör' ifadesini kullandığı için istifa etmek zorunda kaldı
banner119

Almanya'da Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Berlin Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi Ayten Erdil'in, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail’in saldırılarını insanlık suçu olarak değerlendirmesi ve "Bu terörün savunulacak hiçbir yönü yoktur." ifadelerini kullanmasına partisinden ve sosyal medya kullanıcılarından tepki geldi.

CDU Berlin Teşkilatı Twitter üzerinden Ayten Erdil’in bu paylaşımına tepki göstererek, "Biz bu yaklaşımı kesinlikle paylaşmıyoruz. Bu CDU’nun politikasıyla bağdaşmaz. Biz onunla konuştuk yönetim kurulundaki görevini bıraktı." açıklamasında bulundu.

Ayten Erdil'in söz konusu paylaşımını sildiği ve telefonlarını kapatarak kimseyle görüşmek istemediği öğrenildi.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (2)
Vatandaş 6 ay önce
İstifa etmek zorundamı kaldı yoksa istifa mı ettirildi...
Tugbaa 6 ay önce
Terorist israil...!!! Muskumanlara teror ifadelerini ederlerken kimse istifa ettirilmiyor.. ama bu siyonızmlere laf edildimi... kafirler ayaklanıyor..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@