banner112

Almanya'da 5 yaşında bir çocuğun öldüğü Türk ailenin evini ırkçıların kundakladığı ortaya çıktı

banner94

ALMANYA 28.11.2020, 22:15
Almanya'da 5 yaşında bir çocuğun öldüğü Türk ailenin evini ırkçıların kundakladığı ortaya çıktı
banner119

Almanya'nın Kempten kentinde bir Türk ailenin evini 30 yıl önce ırkçıların kundakladığı açıklandı. 5 yaşında bir çocuğun hayatını kaybettiği saldırıda Alman polisinin ırkçıların yazdığı itiraf mektubunu görmezden geldiği ortaya çıktı.

Almanya'nın Bavyera eyaletindeki Kempten şehrinde 30 yıl önce bir Türk ailenin evinde ortaya çıkan, 5 yaşındaki çocuğun ölümüne ve 2 kardeşinin yaralanmasına yol açan yangının ırkçılar tarafından yapılmış kundaklama olduğu belirlendi.

"Zeit Online" ve "Tagesspiegel" gazetelerinin haberine göre, 17 Kasım 1990'da çıkan yangına ilişkin dosyaların talep edilmesi üzerine dosyaları karıştıran bir savcı, olayın bir kundaklama olduğunu gösteren ırkçı neo-nazilerin yazdığı itiraf mektubunu buldu.

Yeniden soruşturma başlatıldı

Gamalı haç işaretinin yer aldığı mektupta, "çok başarılı olan saldırının sadece bir başlangıç olduğu, Kemnpten'in Alman olmayan tüm yaratıklardan temizlenene kadar dinlenmeyecekleri" ifadeleri yer aldı.

Mektupta ayrıca, "Kempten eşcinsel, solcu, yabancı ve diğer domuzlar tarafından rahatsız edilmeyen ilk şehir olacak" ifadeleri kullanıldı.

Bunun üzerine Münih Savcılığı, dosyayı yeniden açarak soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında ırkçıların itiraflarının yer aldığı mektubun polis tarafından görmezden geldiği belirlendi.

Yangının ardından başlatılan soruşturma, olaydan 1,5 yıl sonra kapatılmış ve "sebebi belli olmayan yangın" olarak kayıtlara geçirilmişti.

Yangında 1 çocuk öldü, 2 çocuk yaralandı

Bavyera eyaletine bağlı Kempten şehrinde 17 Kasım 1990 tarihinde Türk ailenin evinde yangın çıkmış, yangında 5 yaşındaki çocuk ölmüş ve 2 kardeşi de yaralanmıştı.

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında polis ve savcılık, Türk aileye bilgi vermemişti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (2)
Korkut 12 ay önce
Alman irkcilari cok tehlikeli.2 dunya savasina bakmak yeterli.
Turk 12 ay önce
Haklisin korkut kardes ve turk irkcilarida tehlikeli yani irkci ve fasistler heryede tehlikeli milliyeti fark etmiyor. Saygilar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@