'Hastalığımın oy kullanmama engel olmasını istemedim'

banner94

Yurt dışında yaşayan seçmenler, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yüksek katılımla sandık başın

YAŞAM 19.06.2018, 23:11 19.06.2018, 23:11
'Hastalığımın oy kullanmama engel olmasını istemedim'
banner119
Yurt dışında yaşayan seçmenler, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yüksek katılımla sandık başına gitti.

Almanya'nın Hamburg kentinde böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftada 3 gün diyalize giren ve şikayeti nedeniyle hastaneye kaldırılan Naciye Demir oy kullanmayı çok istediği için hastaneden çıkarak seçim merkezine geldi.

Vatandaşlık görevini yerine getirmek isteyen Naciye Demir, parti gözetmeksizin sandıklara ücretsiz seçmen taşıyan yetkililerle temasa geçerek oyunu kullandı.

"Bir oy bir oydur"
Demir, ''Oyumu mutlaka kullanmak istedim, bir oy bir oydur. Hastayım ama hastalığımın oy kullanmama engel olmamasını istedim. Gittim oyumu verdim, huzurluyum. Ülkemiz için hayırlısı olsun.'' dedi.

Oy kullanmasına yardımcı olan herkese teşekkür eden Naciye Demir, ''Kendi gücüm yetmiyor. Beni sırtına alarak araçtan indirdiler. Yanımda yürüyerek sandığa kadar eşlik ettiler. Yardımcı olanlardan Allah razı olsun.'' diye konuştu.

Türkiye'nin son 16 yılda çok geliştiğini ve geçmişte yaşanan birçok sıkıntının bugün artık olmadığını dile getiren Naciye Demir bunu başaranlar için de duacı olduğunu sözlerine ekledi.

Engelli seçmenler vatandaşların yardımıyla sandık başına gitti
Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için engelli vatandaşlar da oy verdi.

Tekerlekli sandalye ile oy merkezlerine gelen seçmenler, vatandaşların yardımıyla merdivenlerden çıkarılarak oy kullandı.

Brüksel'deki Expo merkezinde oy kullanmaya tekerlekli sandalyeyle gelen Gülsine Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Buraya vatanımızın geleceğini belirlemek için geldim. Üstelik büyük bir istekle." dedi.

AA
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@