Yeni binanın açılış konuşmasını Vlaardingen Türk Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf Tuna gerçekleştirdi. Dualarla yapılan açılış yaklaşık 300 m2 alana sahip, iki katlı binanın salonunda gerçekleştirildi. Tuna konuşmasında binanın alımında katkı sağlayan herkese teşekkür etti ve hedeflerinin en kısa zamanda alımdan dolayı oluşan borcun kapatılması olduğunu belirtti.

Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik ise yapmış olduğu konuşmasında Hollanda Türk Federasyon’un ve onun bünyesinde faaliyet gösteren teşkilatların önemine vurgu yaptı. 

Hedef: Hertişkilatın kendi binası olması

Murat Gedik Vlaardingen

Gedik beş sene içinde her teşkilatın kendine ait bir binaya sahip olacak şekilde hedef belirlediklerini dile getirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına da vurgu yapan Gedik, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türk devletinin kuruluşunda emeği geçenleri rahmetle ve saygıyla andı. 

Murat Gedik: “Cumhuriyetimizin 100. yılında Vlaardingen teşkilatımızın tapusunun alınması ayrı bir heyecan vermekte. 6 Şubat’ta yaşamış olduğumuz depremden dolayı Cumhuriyet kutlama programlarının çoğunu askıya aldık. Hedefimiz, en kısa zamanda binası olmayan teşkilatlara bina edinmelerini ve 5 sene içerisinde bütün teşkilatlarımızın binalarının kendilerinin olmasını sağlamaya çalışmak. Bizler burada kalıcıyız ve Hollanda toplumunun bir parçasıyız. Yaşamış olduğumuz ülkenin gelişmesine katkı sağlamak bizler için bir görevdir. Herkesi kucaklayıp faaliyetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Yaşadığımız kentlerde yerel yönetimlerle ve diğer kuruluşlarla irtibat halinde olmalıyız. Nasipse, faaliyetlerimizle topluma katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Açılış programına Hollanda Türk Federasyon (HTF) Genel Başkanı Murat Gedik, HTF İcra üyeleri, Teşkilat Başkanları, Vlaardingen Dayanışma Derneği Yönetim ve Kadın Kolları, Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Tahsin Özer ve siyasiler de katıldı. Schiedam Belediye Başkan Yardımcısı ve 22 Kasım Hollanda Parlamentosu Milletvekili adayı Doğukan Ergin de açılış programında selamlama konuşması gerçekleştirdi. Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara ikramda bulunuldu.

vlaardingen açılış 01

vlaardingen açılış 03vlaardingen açılış 02
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.