banner124
banner112

Kadın güreşçiler, Rio'da tarih yazmak istiyor

banner94

EDİRNE (AA) - HAKAN ŞAHİN - 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılacak kadın milli güreşçiler, olimpiyatlar öncesi son hazırlıklarını

SPOR 04.08.2016, 14:36 04.08.2016, 14:36
Kadın güreşçiler, Rio'da tarih yazmak istiyor
banner119


EDİRNE (AA) - HAKAN ŞAHİN - 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılacak kadın milli güreşçiler, olimpiyatlar öncesi son hazırlıklarını Edirne'de sürdürüyor.

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) olimpiyat kotası alan Yasemin Adar, Buse Tosun, Hafize Şahin ve Bediha Gün, Türkiye Kadın Milli Güreş Takımı Teknik Direktörü İsmail Kosukoğlu idaresinde günde çift antrenman yapıyor.

Milli sporcu Yasemin Adar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olimpiyatlar öncesi son hazırlık kampının çok verimli geçtiğini belirtti.

Olimpiyatlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini anlatan Yasemin Adar, ''Ekip olarak çok formdayız. Olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edip, bayrağımızı göklerde dalgalandırmak istiyoruz. Performansımız çok iyi, Avrupa Şampiyonası'ndaki gibi olimpiyatlarda da bir ilki başararak tarih yazmak istiyoruz.'' diye konuştu.

Daha önce Avrupa Şampiyonu olduğunu hatırlatan Yasemin, Rio'da altın madalya kazanarak Türk tarihine geçmek istediğini vurguladı.

Türk halkının kendilerinden büyük başarı beklediğini aktaran Yasemin Adar, ''Bizler bunun bilincindeyiz, bizler de bu sorumlulukla hareket ederek büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.'' şeklinde konuştu.


- Buse Tosun: "Altın için mindere çıkacağım"


Buse Tosun ise yaklaşık 8 aydır olimpiyatlara hazırlandıklarını, en büyük hedefinin altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.

Yaklaşık 10 yıldır güreş yaptığını anlatan Buse, ''Ailem ve hocalarımın desteğiyle bu seviyelere kadar geldim. Şu an çok iyi durumdayım, inşallah bir sakatlık yaşamazsam, olimpiyatlarda altın madalya için mindere çıkacağım.'' dedi.

Hafize Şahin de dünyanın en prestijli spor organizasyonuna katılmaya hak kazandığı için çok mutlu olduğunu belirtti.

Rio'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini anlatan Hafize Şahin, ''Kadınlar olarak Türk güreş tarihinde önemli başarılar kazandık. Birçok ilke imza attık. Bunu Rio'da da sürdürmek istiyoruz. Bayrağımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz.'' ifadelerini kullandı.


- Kosukoğlu: ''Sporcularıma güveniyorum''


Türkiye Kadın Milli Güreş Takımı Teknik Direktörü İsmail Kosukoğlu da olimpiyatlara uzun süredir hazırlandıklarını, sporcuların birçok turnuvadan başarı sonuçlar alarak Rio'ya gitmeye hak kazandığını kaydetti.

Olimpiyatlara 5 kadın güreşçiyle katılacaklarını anlatan Kosukoğlu, ''İnşallah Rio Olimpiyatları'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Sporcuların moral ve motivasyonları çok iyi. Sporcularıma güveniyorum, her geçen gün performanslarının üzerine koyuyorlar. İnşallah bir sakatlık yaşanmazsa kadın güreşçilerimizden çok iyi dereceler bekliyorum.'' diye konuştu.


banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@