Paracetamol ve vitaminler sağlık paketinden çıkarılıyor

banner94

Bakan Bruno Bruins yaptığı açıklamada, süpermarket ve kişisel bakım mağazalarında da temin edilebilen paracetamol ve vitamin haplarının temel sağl

SAĞLIK 02.06.2018, 07:11 02.06.2018, 07:11
Paracetamol ve vitaminler sağlık paketinden çıkarılıyor
banner119
Bakan Bruno Bruins yaptığı açıklamada, süpermarket ve kişisel bakım mağazalarında da temin edilebilen paracetamol ve vitamin haplarının temel sağlık paketinden çıkarılacağını duyurdu.

Sağlık masraflarını kısmak için 2016 yılında Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan bu önerinin dikkate alındığını dile getiren Bakan, '' temel sağlık paketine fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için ' yaşam koçu ' adı altında diyetisyenlerin ekleneceğini belirtti. Paracetamol veya vitamin gibi hapların eczane dışında başka yerlerden de temin edilebiliyor olmasından yola çıkılarak alınan kararda özellikle vatandaşın hastalıklarından kurtulmak için sağlıklı yaşamasının önemi vurgulanıyor. Bakan, buradan yapılan tasarruf ile başka pahalı ilaçlar almak zorunda kalan hastalara yardımcı olunacağını bildirdi.

Paracetamol ve vitaminlerin temel sağlık sigortasından çıkarılmasıyla yaklaşık 20 milyon euro tasarruf yapılabileceği aktarıldı.

SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@